Malta - Reisprogramma

17-22 jan
# 14760

Malta

Muziek op het Valletta Baroque Festival

Startdatum: zondag 17 januari 2027

    Dag 1, zondag 17 januari

    • Je neemt een rechtstreekse avondvlucht, gevolgd door de transfer naar het hotel. 

  • Dag 2, maandag 18 januari

    • Valletta verwelkomt je met haar imposante stadsmuren, bastions en palazzi. In deze stad regeerden de ridders van de Orde van Malta vanuit het paleis van de grootmeesters. Ze organiseerden grootse processies vanuit de barokke Sint-Jans co-kathedraal, die ook unieke schilderijen van Caravaggio herbergt. De kunstenaar verbleef hier tijdens zijn vlucht uit Italië. Samen met een lokale gids wandel je door de sfeervolle straten en bezichtig je het prachtige Casa Rocca Piccola, de voormalige residentie van de adellijke familie de Piro. ’s Avonds word je verwacht in Bla Kliem, een intieme locatie voor huiskamerconcerten in de stad Senglea. Daar luister je naar een exclusief privé-recital van reisleider Waldo Geuns.

  • Dag 3, dinsdag 19 januari

    • Vandaag ga je naar Gozo, een meer groene en kleurrijke variant van Malta. Na de oversteek met de ferry bezoek je de Ggantija-Tempels in Xaghra, een van de belangrijkste prehistorische sites ter wereld. Vervolgens ontdek je de hoofdstad Victoria met haar smalle straatjes en de statige citadel. Terug in Valletta ga je naar de dominicanenkerk voor een concert van de Coro Ghislieri en Coro Gregoriana Ghislieri.Onder leiding van Giulio Prandi en Renato Cadel brengen deze koren uit Pavia een groots ‘Concert for peacedat muziek uit de renaissance en barok samenbrengt. Je ziet componisten als Palestrina en Banchieri aan het werk in de renaissance muziek, terwijl Farina, Lotti en Jommelli de barok op zich nemen. Het concert wordt aangevuld met een hedendaagse reflectie van Bruno Bettinelli.

  • Dag 4, woensdag 20 januari

    • Je start de dag met een wandeling door de mooie Gardjola-tuinen. Vervolgens brengt de autocar je naar Vittoriosa, waar je kennismaakt met de zogenaamde ‘Drie Steden’. Senglea, Vittoriosa en Cospicua werden in de 17de eeuw door de grootmeesters met versterkingen omwald en samengevoegd. ’s Middags speelt de Servische pianiste Ljubica Stojanović pianotranscripties van orgel-, vocale en orkestwerken uit het oeuvre van Johann Sebastian Bach in het koninklijke San Anton Palace. Daarna verken je de stad vanop het water tijdens een tochtje met een ‘luzzu’, een typisch Maltese boot, en vaar je terug naar het hotel. Nog meer Bach staat ’s avonds op het programma met het Zwitserse ensemble Les Passions de l’Âme onder leiding van Meret Lüthi. Samen met de Tsjechische sopraan Hana Blažíková en de Franse blokfluitiste Anne Parisot spelen zij een selectie van de vocale en instrumentale meesterwerken uit het jaar 1735 van Bach en van diens hechte vriend Georg Philipp Telemann in de St Dominic Church.

  • Dag 5, donderdag 21 januari

    • Je bezoekt de iconische koepelbasiliek in Mosta en reist daarna door naar Mdina. De omwalde stad Mdina was vóór Valletta de hoofdstad van Malta en biedt vanop haar vestingmuren een weids uitzicht over het eiland. Je bezichtigt er onder meer de kathedraal en het bijbehorende museum. In het nabijgelegen Rabat ontdek je de restanten van een Romeinse villa. ’s Avonds volgt het laatste concert van deze muziekreis: het Malta Philharmonic Orchestra brengt een programma met muziek van Cyril Scott, Philip Glass, Arvo Pärt en Igor Stravinsky, een 20ste- en 21ste-eeuwse staalkaart van modernistische, minimalistische en spiritueel geïnspireerde klankwerelden.

  • Dag 6, vrijdag 22 januari

    • Je brengt nog een bezoek aan Marsaxlokk, waar je verpoost aan de azuurblauwe vissershaven en geniet van een lunch. Daarna volgt de terugvlucht naar Brussel.